Solid Silver Cable Chain Necklace
369,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Silver cable chain necklace suitable for both men and women. The links are smoothly finished. The necklace closes with a lobster clasp and is made of second standard silver (835/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Cable chain |
| Type sluiting | Lobster clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Men Unisex Women |
Materiaal
| Materiaal | Silver |
| Gehalte | 2nd standard (835) |
| Kleur | Silver |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 90.5 cm |
| Breedte schakel | 5.9 mm |
| Gewicht | 75.83 g |
Additional details
| Article number | 9921148 |
| EAN number | 8445519197667 |
| Keurmerk | 835 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 435 mm |
| Basisketting | no |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Chains
- Silver chains
- Silver ladies necklaces
- Silver men's necklaces
- Silver Jewelry
- Anchor link
- Silver jewelry
- Sale
- Brands
- Juweelwinkel













