Tricolor Gold Panther Link Necklace
3.489,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Tricolor gold panther link necklace. It is a flexible necklace with a luxurious and elegant appearance that beautifully rests on the neck. The links are arranged in a stepped manner across the width of the necklace, creating a diagonal line. The width of the links tapers from 5.0 mm to 16.1 mm in the center of the necklace. The necklace closes with a spring ring clasp and includes a safety hoo...
Specifications
Basis data
| Type schakel | Panther link |
| Type sluiting | Spring ring clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Women |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Tricolor |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Breedte schakel | 5 mm |
| Gewicht | 24.95 g |
Additional details
| Article number | 9932009 |
| EAN number | 1025226653419 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 420 mm |
| Basisketting | no |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Bracelets
- Link bracelets
- Sale
- Link bracelets
- Brands
- Juweelwinkel

















