Sold
Two-tone gold rosary bracelet
1.209,95
Sold out
Gemstone:
Description
Two-tone gold rosary bracelet. The bracelet has a link width of 5.0 mm and closes with a lobster clasp. It is made of 18-karat white and yellow gold (750/1000). A rosary is a prayer bead from the Christian faith used to give structure to prayer. The beads and the cross symbolize faith, peace, and reflection, and are often worn today as a meaningful piece of jewelry.
Specifications
Additional details
| Article number | 9930216 |
| EAN number | 3228937594912 |
| Keurmerk | 750 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Gewicht | 6.04 g |
| Lengte | 190 mm |
| Breedte schakel | 5 mm |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
| Edelsteen | No gemstones |
| Gehalte | 18 carat |
| Kleur | Bicolor |
| Materiaal | Gold |
| Type schakel | Fantasy link |
| Type sluiting | Carbine |
| Product type | Jewelry |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Bracelets
- Link bracelets
- Sale
- Link bracelets
- Brands
- Juweelwinkel















