Vintage Gold (Rose) Ring
299,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
Vintage Gold (Rose) Ring. The smooth surface of the ring head is suitable for personal engraving, such as initials, a monogram, or family crest. It is a classic ring made from 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Men Unisex Women |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 51mm (⌀ 16.25 mm) |
| Breedte ringband | 3.9 mm |
| Breedte ringkop | 11.7 mm |
| Gewicht | 1.64 g |
Additional details
| Article number | 9932040 |
| EAN number | 1347833875184 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Ladies rings
- Men's rings
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings













