White Gold Earrings with Pearl & Diamonds
729,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
White gold earrings set with pearls and diamonds. A beautiful pair of stud earrings made from 14 karat white gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type oorbel | Dangle Earrings |
| Type sluiting | Butterfly clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | White gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Cultured Pearl Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant Round |
| Diamant totaal | 0.46 ct |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 7 mm |
| Gewicht | 2.97 g |
Additional details
| Article number | 9931151 |
| EAN number | 7221684225852 |
| Keurmerk | 750 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 23.7 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Earrings
- Earrings with gemstone
- Earrings with diamond
- Earrings with pearls
- White gold jewelry
- Sale
- White gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel













