White Gold Hoop Earrings with Diamonds; Approx. 0.76 ct.
1.479,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
White gold hoops set with a row of stunning natural round brilliant cut diamonds. The earrings have an elegant and luxurious appearance. They are made from 18 karat white gold (750/1000).
Specifications
Basis data
| Type oorbel | Hoop earrings |
| Type sluiting | Spring ring clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 18 karat |
| Kleur | White gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.76 ct |
Afmetingen en gewicht
| Breedte | 2.9 mm |
| Gewicht | 5.21 g |
Additional details
| Article number | 8804198 |
| EAN number | 4100943759433 |
| Keurmerk | 750 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Lengte | 20.3 mm |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Earrings
- Earrings with gemstone
- Earrings with diamond
- White gold jewelry
- Sale
- White gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel

























