White Gold Solitaire Ring with 0.04 ct Diamond
339,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
White gold solitaire ring with a total of 0.04 ct diamond. A subtle and modern piece of jewelry. The ring is made of 14-carat white gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Women |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 carat |
| Kleur | White gold |
Edelstenen
| Edelsteen | Diamond |
| Slijpvorm | Round brilliant |
| Diamant totaal | 0.04 ct |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 53mm (⌀ 16.75 mm) |
| Breedte ringband | 2 mm |
| Breedte ringkop | 5.9 mm |
| Gewicht | 1.73 g |
Additional details
| Article number | 9931157 |
| EAN number | 1944334461276 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Rings with diamond
- Ladies rings with diamond
- Rings with gemstone
- Rings with diamond
- Ladies rings
- White gold jewelry
- Sale
- White gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings