White Gold Square Fox Tail Necklace
1.599,95
In stock:Only 1 left in stock
Gemstone:
Description
White gold square fox tail chain necklace. This timeless and versatile necklace can be worn solo or combined with other necklaces and/or a pendant. The necklace falls smoothly around the neck. The fox tail link is a round braided gold wire. The jewelry closes with a lobster clasp and is made of 14 karat white gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Type schakel | Fox tail link |
| Type sluiting | Lobster clasp |
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | White gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Lengte ketting | 45 cm |
| Breedte schakel | 2.3 mm |
| Gewicht | 10.79 g |
Additional details
| Article number | 8804186 |
| EAN number | 6038234399007 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
| Basisketting | yes |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Chains
- Basic chains
- Basic necklaces for women
- White gold jewelry
- Sale
- Basic chains
- Basic necklaces for women
- White gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel













