Description
Gold ring detailed with a woven rope. The ring has a subtle and modern appearance and is made of 14 karat yellow gold (585/1000).
Specifications
Basis data
| Conditie | Pre-owned |
| Doelgroep | Ladies |
Materiaal
| Materiaal | Gold |
| Gehalte | 14 karat |
| Kleur | Yellow gold |
Edelstenen
| Edelsteen | No gemstones |
Afmetingen en gewicht
| Ringmaat | Size 54mm (⌀ 17.25 mm) |
| Breedte ringband | 1.1 mm |
| Breedte ringkop | 3.9 mm |
| Gewicht | 1.02 g |
Additional details
| Article number | 9931158 |
| EAN number | 1615653337916 |
| Keurmerk | 585 |
| Brand | Juweelwinkel |
Recently viewed
Shop meer
- Home
- Jewellery
- Newly arrived jewelry
- Rings
- Ladies rings
- Yellow gold jewelry
- Sale
- Yellow gold jewelry
- Brands
- Juweelwinkel
- Gold rings













